16/11/2012

Webmaster forumu, domain, hosting ve sunucu tavsiyelerim organik hit

Webmaster forumu, domain, hosting ve sunucu tavsiyelerim organik hit

Organik hit: Organik git dediğimiz kavram arama motorlarından gelen ziyaretçilerdir diyebiliriz. Örneğin bir kişinin organik hit nedir diye google da arama yapıp bu konuya gelmesi, seocuk.com için bir organik hittir.Aklınıza hemen şu gelebilir kullanıcı adres çubuğuna web sitemi yazsa ve siteme gelse bu inorganik hitmi olur ? Elbetteki hayır buda organik hittir. Organik hit nedir, bu sorunun cevabını bulduysak şimdi organik hit’in ne gibi faydaları vardır bunlara bakalım.

 

Organik hit’in faydaları ?

*Alexa sıralamanızı yükseltir.

*Google da üst sıralara çıkartır:

Organik hit google ın yeni algoritmasında(adının ne olduğunun hiçbir önemi yok, herkez bir isim veriyor ama inanın benim için hiç de önemli değil) web sitelerini sıralamada önem arzetmektedir.Kısacası seo açısından önemlidir.Neden önemlidir onu da açıklayayım, google sitenin backlinklerine bakıyor yüzlerce backlinki var yani insanlar bu siteyi öneriyor, birde hitine bakıyorki siteye doğru dürüst giren yok :) tabiki burda bir hinlik olduğunu anlayor. Bu yüzden seo uzmanı arkadaşlarımız artık backlink kadar organik hit e de önem veriyor.

Birde olayın şu yanı var. Organik hit bu kadar önemli olunca webmaster lar hemen organik hit’i nasıl elde edebilirim derdine düştüler.Ve bazı arkadaşlar organik hit programları piyasaya çıkarttılar,bu programlar çeşitli proxy listelerini kullanarak size organik hit sağlıyor. Hemen aklınıza gelmiştir diye düşünüyorum, bu programları kullanmak faydalımıdır ? Bu soruya hayır demek yanlış olur evet demek etik olmayacaktır belki ama birçok seo uzmanı bu programları kullanarak organik hit elde etmekte ve bununla sitesine katkı sağlamaktadır. Bu benim şahsi kanaatimdir bu tür programları kullanıp kullanmamak size kalmış birşey ama şunu söyleyeyim bu programları kullanacksanız eğer ince eleyip sık dokumalısınız bu programlar yüzünden -30,-60 cezası alan birçok kişi gördüm.

15/11/2012

Beren Saat, Beren Saat Twitter

Beren Saat, Beren Saat Twitter, Beren Saat Nereli, Beren Saat Facebook

 

Beren Saat, 26 Şubat 1984 tarihinde, Ankara’da dünyaya geldi. İlk ve orta dereceli öğrenimini Ted Ankara Koleji’nde tamamlayan genç oyuncu, üniversite eğitimi için Başkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nü tercih etti.

Üniversitede okuduğu sırada başvurduğu Türkiye’nin Yıldızları adlı T.V. programından olumlu cevap aldı. Programa katılan saat, yarışmayı ikinci olarak tamamladı. Yarışmayı düzenleyen ekip arasında bulunan yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun kardeşi, Saat’in yeteneklerinden abisine bahsetti ve böylece Beren Saat için şöhretin kapıları aralanmış oldu.

Muhteşem Yüzyıl 76.Bölüm Fragmanı izle

Muhteşem Yüzyıl 76.Bölüm Fragmanı izle, 5 Aralık Muhteşem Yüzyıl 76.Bölüm Fragmanı